Hale namiotowe, Estrada Rybnicka Oferujemy także:
Hale Namiotowe
hale-wynajem.pl www.hale-wynajem.pl

Kontakt z nami

32 421-

biuro@estrada.rybnik.pl

Nagłośnienie imprez klubowych


Nagłośnieniowcem jesteś od niedawna, a teraz przyszło Ci zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem w postaci nagłośnienia imprezy w klubie? Realizacja przedsięwzięcia nie będzie trudna, jeżeli zaopatrzysz się w odpowiedni ekwipunek. Co ze sobą zabrać, na jakie konfiguracje sprzętowe postawić, na co zwrócić uwagę i o jakie aspekty zadbać? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!


1. Jak wygląda najprostszy zestaw nagłośnieniowy?

Podstawowy zestaw, o całkiem dobrych parametrach, stanowią już jedna lub dwie kolumny pełnopasmowe z driverem uzupełnione o powermixer. Co do wielkości głośników – jeśli impreza jest niewielka, na ok. 50-60 osób, w zupełności wystarczą 15''. Należy umieścić je na statywie, bo postawione na podłodze stłumią średnie i wysokie tony oraz podbiją bas. Urządzenia spina się kablem kolumnowym i wtykami Speakon (ze względu na trwałość najlepsze będą Neutrik).


2. Na jakich imprezach sprawdzi się zestaw 2 kolumny + powermix?

Trójelementowy zestaw nagłośnieniowy sprawdzi się na imprezach organizowanych w niewielkich salach. Niestety nie zapewnia tak dużej ilości basu jak nagłośnienie estradowe, więc przy muzyce rockowej, z mocnym brzmieniem, nie zapewni dostatecznie dobrego efektu. To rozwiązanie proste i mobilne, ale nie w pełni profesjonalne, dlatego oferuje ograniczone możliwości.


3. Jaki sprzęt zorganizować do nagłośnienia większej imprezy?

W przypadku obsługi większych wydarzeń muzycznych wystarczające będą 2 satelity, 2 basy (czasem potrzebne są 4, gdy nadstawki mają nadzwyczaj wysoką moc), 2 końce mocy, subwoofer (można wziąć i dwa), 2 nadstawki, procesor głośnikowy, kable do połączenia. Takie nagłośnienie na imprezę gwarantuje świetne brzmienie i doskonale słyszalny wokal. Subwoofery stawia się na ziemi, duże głośniki umieszcza wyżej i ustawia tak, aby odtwarzały pasma niskotonowe. Natomiast nad mniejszymi głośnikami montuje się nadstawki rejestrujące wysokie i średnie tony. Rozwiązanie idealne, gdy impreza odbywa się w średnim lub dużym lokalu, a nawet w plenerze.


4. Dlaczego zestaw 2.2/2.1 to dobry wybór?

Nagłośnienie imprez zestawem składającym się z 2 satelit i 2 subwooferów to rozwiązanie, w którym awaria jednego z urządzeń nie powoduje całkowitej utraty nagłośnienia. Poza tym sprzęty można konfigurować na dowolne sposoby, a całość w razie potrzeby rozbudowywać o kolejne elementy. Warto też wspomnieć o rewelacyjnych basach, które da się na nich wygenerować.

 

 

 

 Estrada RYbnicka Sp. z o.o.

ul. SAMOTNa 7, 44-251 Rybnik 

Spółka wpisana do KRS pod nr 0000458685

Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy: 110 000 PLN

NIP: 6423181880

 

tel  32 4218858

        604 130 750

 

@: BIURO@ESTRADA.RYBNIK.PL

  

Nasz profil na Facebook  Nasz blog   Nasz Instagram  Nasz Youtube

 

Newsletter

Dołącz do naszego mailingu!

Newsletter