Hale namiotowe, Estrada Rybnicka Oferujemy także:
Hale Namiotowe
hale-wynajem.pl www.hale-wynajem.pl

Kontakt z nami

32 421-

biuro@estrada.rybnik.pl

Nagłośnienie koncertów cz.I


Nagłośnienie wydarzenia muzycznego to nie tylko sam sprzęt, choć i ten nie jest bez znaczenia. W dużej mierze zależy ono od umiejętności, wiedzy i talentu realizatora dźwięku, a tymi nie każdy nagłośnieniowiec może się pochwalić. Rezultat to wypadkowa wielu elementów, z których każdy odgrywa istotną rolę.


Po talencie go poznacie, czyli profesjonalny nagłośnieniowiec

Dobry realizator dźwięku wie, że nie ma jednej sprawdzonej recepty na nagłośnienie imprezy. Każdy plener i jego otoczenie są inne. Trzeba się do nich dostosować i jak najlepiej „poradzić sobie z przeszkodami”, które mogą utrudniać prawidłowy odsłuch lub zniekształcać dźwięk docierający do publiczności. Akurat na otwartej przestrzeni nie pojawia się pogłos powstający w zamkniętych pomieszczeniach, gdy dźwięk odbija się od ścian. Ale za to trzeba zmierzyć się z rozległym terenem, na którym na rozchodzenie się dźwięku wpływa mnóstwo czynników m.in. warunki pogodowe, pora dnia, wielkość obszaru, liczebność publiki. Doświadczony fachowiec bierze wszystkie powyższe aspekty pod uwagę, podobnie jak wielkość oraz wysokość sceny, ilość podestów, typ rusztowań, bo wie, że determinują one dobór i rozkład sprzętu do nagłośnienia estradowego.

Nagłośnieniowiec zawsze zapoznaje się z repertuarem występujących artystów, by móc dobrać urządzenia do charakteru muzyki. Występy rockowe o mocnym brzmieniu wymagają świetnego pod względem technicznym sprzętu, który doskonale odtwarza bas. Żeby wyeliminować problem tłumienia tonów (sygnały rozdziela się na kilka rejestratorów) potrzeba większej liczby głośników i subwooferów niż przy koncertach popowych czy disco polowych. Jeżeli zaś chodzi o ilość głośników, mikrofonów, przetworników zbierających sygnały z instrumentów, to jest zależna od liczby muzyków oraz indywidualnych potrzeb miejsca wydarzenia. Co więcej, osoba odpowiedzialna za realizację dźwięku robi przed koncertem kilkugodzinne próby z zespołem. Podczas nich testuje nagłośnienie imprez plenerowych, sprawdza, jak się ono spisuje, wprowadza do niego niezbędne modyfikacje itp. Kontroluje także, czy w każdym z miejsc, gdzie będzie stała publika, dźwięk jest dobrze słyszalny, ma odpowiednią moc, natężenie.


Profesjonalne nagłośnienie – bez dobrego sprzętu ani rusz

W pracy nagłośnieniowca umiejętności są ważne, ale nic się dzięki nim nie zdziała, jeśli na scenie zabraknie profesjonalnego sprzętu. Jego jakość determinuje brzmienie, więc lepiej postarać się o renomowany, o doskonałych parametrach. Co jest niezbędne, by stworzyć nagłośnienie koncertów? Kolumny, odsłuchy, systemy douszne, wzmacniacze, mikrofony, procesy i ogromne ilości kabli do połączenia wszystkich urządzeń. Oczywiście ich rozkład oraz optymalne ustawienie dopasowuje się względem aktualnego zapotrzebowania, wcześniej wypróbowując kilka kombinacji.


 

 Estrada RYbnicka Sp. z o.o.

ul. SAMOTNa 7, 44-251 Rybnik 

Spółka wpisana do KRS pod nr 0000458685

Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy: 110 000 PLN

NIP: 6423181880

 

tel  32 4218858

        604 130 750

 

@: BIURO@ESTRADA.RYBNIK.PL

  

Nasz profil na Facebook  Nasz blog   Nasz Instagram  Nasz Youtube

 

Newsletter

Dołącz do naszego mailingu!

Newsletter