Hale namiotowe, Estrada Rybnicka Oferujemy także:
Hale Namiotowe
hale-wynajem.pl www.hale-wynajem.pl

Kontakt z nami

32 421-

biuro@estrada.rybnik.pl

Nagłośnienie koncertów cz. III – imprezy plenerowe


Nagłośnienie imprezy realizowanej na świeżym powietrzu wymaga dobrze dobranego sprzętu. Otwarta przestrzeń sprawia, że dźwięk w odleglejszych miejscach może zanikać, z kolei w innych może być zbyt głośny, a nawet uciążliwy dla publiczności. Dlatego tak ważne jest, by dopasować urządzenia pod względem jakości i parametrów technicznych do istniejących warunków.


Co wziąć pod uwagę organizując koncert w plenerze?

Godzina rozpoczęcia koncertu, pora roku czy pogoda mają ogromne znaczenie, ponieważ wpływają na jakość dźwięku wydobywającego się z głośników. Miej te aspekty na uwadze, jeżeli sam zajmujesz się selekcją sprzętu nagłaśniającego. Aczkolwiek gdy twoja wiedza w tej dziedzinie jest znikoma, zdaj się na profesjonalistę. Wielkość przestrzeni, jej otoczenie i charakterystyka brzmienia rzutują na rozchodzenie się fal akustycznych w powietrzu. Przygotowując imprezę na dużej przestrzeni, w terenie niezabudowanym, możesz skorzystać z mocniejszych głośników i wzmacniaczy. Sięgnij po urządzenia profesjonalne, które pozwalają uzyskać czysty dźwięk i dobrze spisują się nawet w wietrzne czy deszczowe dni.


W przypadku częstego lub cyklicznego organizowania imprez zainwestuj we własny sprzęt, jednak wiedz, że takie rozwiązanie jest dość kosztowne. Jeśli więc dysponujesz ograniczonym budżetem lub zamierzasz korzystać z urządzeń okazyjnie, polecamy usługę nagłośnienie – wynajem na zamówienie. Profesjonalne firmy udostępniają urządzenia nagłaśniające w przystępnej cenie. Wystarczy zapoznać się z ofertą wybranej z nich i skontaktować z jej pracownikiem w celu omówienia szczegółów współpracy. Pojawiająca się na miejscu ekipa najczęściej samodzielnie rozkłada sprzęt i zajmuje się jego obsługą w trakcie imprezy. Sprzęt do nagłośnienia imprezy powinien być łatwy w obsłudze i funkcjonalny. Dopasuj go do własnych preferencji, by jego użytkowanie było wygodne.


W jaki sprzęt się zaopatrzyć?

Do stworzenia nagłośnienia plenerowego niezbędne są stoły mikserskie (cyfrowe lub analogowe), systemy nagłośnieniowe z głośnikami wysokotonowymi, tubowymi, wzmacniacze, subwoofery, korektory, monitory odsłuchowe, procesory efektowe i dynamiki oraz mikrofony. Wszystkie urządzenia łączy się ze sobą za pomocą kabli. Ich ułożenie zależne jest od rozmieszczenia na scenie muzyków, wielkości podestu, obszaru, na jakim dźwięk ma być słyszalny. Przy ustawieniu nagłośnienia bierze się pod uwagę to, jak sprzęt zachowuje się w danych warunkach i jakie oferuje możliwości. Ujmuje się też aktualne potrzeby, bo rzutują na dobór produktów pod względem wielkości i mocy.

 

 Estrada RYbnicka Sp. z o.o.

ul. SAMOTNa 7, 44-251 Rybnik 

Spółka wpisana do KRS pod nr 0000458685

Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy: 110 000 PLN

NIP: 6423181880

 

tel  32 4218858

        604 130 750

 

@: BIURO@ESTRADA.RYBNIK.PL

  

Nasz profil na Facebook  Nasz blog   Nasz Instagram  Nasz Youtube

 

Newsletter

Dołącz do naszego mailingu!

Newsletter