Hale namiotowe, Estrada Rybnicka Oferujemy także:
Hale Namiotowe
hale-wynajem.pl www.hale-wynajem.pl

Kontakt z nami

32 421-

biuro@estrada.rybnik.pl

Impreza plenerowa – 5 rzeczy, o których nie wolno zapomnieć

 

 

Organizacja imprez plenerowych nie jest prosta. Bez względu na to, czy chodzi o piknik rodzinny, koncert czy targi motoryzacyjne koniecznym jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń, zapewnienie bezpieczeństwa uczestników, odpowiedniego nagłośnienia…można wyliczać bez końca. Zatem w jaki sposób przygotować estradę i zaplecze techniczne? Poniższy tekst z pewnością pozwoli lepiej się do tego przygotować.


Po pierwsze - nagłośnienie

Nawet najlepszy koncert może okazać się klapą, jeśli nie zostanie odpowiednio nagłośniony. I nie chodzi tylko o poziom decybeli. Musisz zadbać o fachową i profesjonalną oprawę. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że impreza zyska odpowiednią rangę i spełni oczekiwania uczestników.
Najlepiej zaufać specjalistom. Jak jednak wybrać tego najlepszego, skoro na rynku jest wiele firm oferujących podobne usługi? Zacznij od sprawdzenia, jakim sprzętem dysponuje. Powinien on być nowoczesny i markowy. Ważne, by firma posiadała egzemplarze zapasowe. Pozwoli to uniknąć kłopotów w razie awarii.
Podczas rozmów wstępnych zwracaj uwagę na to, jakie pytania zadać usługodawcy. Profesjonalista wie, że każde miejsce rządzi się swoimi prawami. Dlatego inaczej nagłaśnia się imprezy plenerowe, inaczej koncerty w zamkniętych pomieszczeniach, a jeszcze inaczej na przykład w starych halach fabrycznych. Dlatego spodziewaj się pytań o miejsce, kubaturę, wystrój czy liczbę uczestników.
Warto również przyjrzeć się portfolio danej firmy. W tej branży liczy się doświadczenie, dlatego sprawdź, jakie imprezy obsługiwało przedsiębiorstwo. Im dłuższy staż, tym lepiej. Zwróć także uwagę na opinie poprzednich klientów.


Estrada – centralny punkt imprezy

Kiedy problem nagłośnienia zostanie rozwiązany, czas zadbać o odpowiednią estradę. Jej rodzaj zależy przede wszystkim od tego, czy ma być umiejscowiona wewnątrz czy na zewnątrz. Należy pamiętać, aby odpowiednio dobrać rozmiar sceny oraz jej rodzaj – masz do dyspozycji jednospadowe i dwuspadowe. Najważniejsze jednak jest, aby była ona bezpieczna. Jej powierzchnia musi być antypoślizgowa, a poszczególne elementy powinny być ogniotrwałe. Najwyższa jakość powinna mieć potwierdzenie w postaci odpowiednich atestów. Zdarza się, że na życzenie klienta estrada zostaje wyposażona na przykład w barierki ochronne, a przy schodach montuje się poręcze.
Na pewno zależy Ci, aby Twoja impreza została profesjonalnie przygotowana. Dlatego poszukując firmy wynajmującej estrady zwracaj uwagę na to, by miała przynajmniej kilkuletnie doświadczenie. I to zarówno w przypadku dużych, jak i mniejszych eventów.


Podesty sceniczne – dobra alternatywa dla estrady

Niektóre imprezy nie wymagają budowy dużej sceny. Jeśli organizujesz na przykład pokaz mody lub targi branżowe, doskonałym rozwiązaniem będzie podest sceniczny. Składa się on z elementów, które możesz zaaranżować w dowolny sposób dzięki czemu dostosujesz go do wybranego wcześniej wnętrza. Dzięki obudowaniu zharmonizujesz go z wystrojem sali. Możliwość regulacji wysokości podestu sprawia, że będzie stabilny także na nierównej powierzchni, także na zewnątrz.
Dopełnienie stanowią trawersy aluminiowe, które pozwalają na montaż profesjonalnego oświetlenia, nagłośnienia czy elementów dekoracyjnych.


Ekrany LED – widzisz wszystko

Ekrany LED są wykorzystywane nie tylko podczas dużych imprez plenerowych. Wspaniale sprawdzają się także w przypadku mniejszych imprez w zamkniętych pomieszczeniach. Zapewniają uczestnikom podgląd sceny, dzięki czemu widzom nie umyka żaden szczegół i mogą w pełni cieszyć się widowiskiem. Ekrany LED są bardzo często wykorzystywane jako uzupełnienie tła sceny. Kolorowe i nietuzinkowe wizualizacje wzmacniają efektowność imprezy, tworzą odpowiedni nastrój. Warto zatem udać się do specjalistów po szczegółowe wskazówki.


Światłem malowane – profesjonalnie zagrane

Pamiętaj, że o udanej imprezie decydują: profesjonalne nagłośnienie, odpowiednia scena oraz idealne oświetlenie. Bez względu na to, czy organizujesz duże czy małe wydarzenie, nie oszczędzaj na tych trzech składnikach. Wiedz, że odpowiednio dopasowane stworzą kompletne i efektowne widowisko, a Twój event z pewnością będzie udany.
Organizujesz imprezę? Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i pomocy fachowców? Skorzystaj z naszej profesjonalnej obsługi oraz oferty wynajmu sprzętu.

 

 Estrada RYbnicka Sp. z o.o.

ul. SAMOTNa 7, 44-251 Rybnik 

Spółka wpisana do KRS pod nr 0000458685

Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy: 110 000 PLN

NIP: 6423181880

 

tel  32 4218858

        604 130 750

 

@: BIURO@ESTRADA.RYBNIK.PL

  

Nasz profil na Facebook  Nasz blog   Nasz Instagram  Nasz Youtube

 

Newsletter

Dołącz do naszego mailingu!

Newsletter