Hale namiotowe, Estrada Rybnicka Oferujemy także:
Hale Namiotowe
hale-wynajem.pl www.hale-wynajem.pl

Kontakt z nami

32 421-

biuro@estrada.rybnik.pl

Technika estradowa

 

 

Każdy koncert, event czy pokaz mody oprócz podziwianych gwiazd na scenie ma swoich cichych bohaterów. Są nimi ludzie i maszyny dzięki którym całe wydarzenie jest w ogóle możliwe. Montażyści, operatorzy oświetlenia, nagłośnienia czy reżyserzy całego spektaklu. Niezbędna jest również ugruntowana wiedza i doświadczenie ekipy pracującej na końcowy sukces całego wydarzenia. Elementy typu scena, podesty sceniczne, oświetlenie, nagłośnienie i inne elementy aranżacji tworzą tzw. technikę estradową. Poniżej omówimy je nieco bardziej szczegółowo.

Scena jako element techniki estradowej

 

Najbardziej pożądaną cechą sceny jest lekkość jej konstrukcji. Konstrukcja sceny musi być odpowiednio sztywna, gdyż tylko tak zapewni bezpieczeństwo w miejscu wydarzenia. Dominującym materiałem konstrukcji jest aluminium. Tak wykonana scena jest odpowiednio sztywna i kilkukrotnie lżejsza niż jej stalowy odpowiednik. Lżejsza scena daje możliwość ustawienia na słabszym podłożu oraz daje także nadzieję że nie zniszczy za bardzo murawy stadionu. W naszej ofercie posiadamy sceny o zróżnicowanych rozmiarach zewnętrznych. Najmniejsze sceny mają wymiar 8 m x 6 m a największe 14 m x 12 m. Wszystkie nasze sceny posiadają zadaszenie dwuspadowe. Uzupełnieniem scen są podesty sceniczne wykonane z aluminium oraz sklejki antypoślizgowej. Estetycznie wykonane z powodzeniem służą nie tylko na koncertach lecz także podczas pokazów mody i różnych galach.

 

Oświetlenie sceniczne

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić poważniejszy event bez odpowiedniego oświetlenia scenicznego. Niezależnie czy mamy do czynienia z koncertem, pokazem mody czy wydarzeniem kulturalnym w obiekcie zamkniętym lub w plenerze - światło potrafi kształtować emocje publiczności oraz kierować jej wzorkiem. Skupia uwagę widzów na tym, co zdaniem reżysera spektaklu jest najważniejsze w danym momencie. Odpowiednio dobiera on barwę światła, natężenie i kierunek. W tym celu wykorzystujemy reflektory, rampy, głowice led, automatyczne oprawy oświetleniowe czy stroboskopy. Całość urządzeń do oświetlenia scenicznego dopełnia oświetlenie inteligentne, konsole oraz urządzenia sterujące.

 

Pora na dźwięk

 

Technika estradowa nie istnieje bez dźwięku. Nasza oferta nagłośnienia scenicznego opiera się na komponentach takich firm jak JBL, MEYER SOUND, DYNACORD, YAMAHA, SOUNDCRAFT, DiGiCo. Warto także wspomnieć że jesteśmy jedną z nielicznych firm używających system liniowy JBL VTX A12. Oczywiście wyposażenie jakie zapewniamy na miejscu wydarzenia jest uzależnione od wielu czynników. Decydujące znaczenie ma akustyka miejsca (czy jest to plener czy może pomieszczenie zamknięte) oraz charakter wydarzenia. W pomieszczeniach zamkniętych realizatorzy dźwięku muszą mierzyć się choćby z odbijaniem się dźwięków od ścian, co generuje niepożądany pogłos. Z kolei na wydarzeniach open air jakość dźwięku mocno koreluje z warunkami atmosferycznymi.

 

 

 

 

 Estrada RYbnicka Sp. z o.o.

ul. SAMOTNa 7, 44-251 Rybnik 

Spółka wpisana do KRS pod nr 0000458685

Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy: 110 000 PLN

NIP: 6423181880

 

tel  32 4218858

        604 130 750

 

@: BIURO@ESTRADA.RYBNIK.PL

  

Nasz profil na Facebook  Nasz blog   Nasz Instagram  Nasz Youtube

 

Newsletter

Dołącz do naszego mailingu!

Newsletter